Prečo som prešla na zdravú stravu?

K založeniu firmy Nueva Via ma priviedla predovšetkým vlastná skúsenosť. Všetko sa to začalo mojimi zdravotnými problémami, keď som mala 16 rokov. Išlo o to, že moje srdiečko nebolo dostatočne prekrvené, bola znížená tvorba jeho energie a aj celková výkonnosť. Pochopiteľne, ak srdiečko nebeží tak ako má, prejaví sa to na celom fungovaní organizmu.

Klasická medicína mi s mojimi problémami nevedela pomôcť, to čo mi skutočne pomohlo bolo moje silné odhodlanie dostať sa z tejto situácie a hľadať iné riešenia. Postupne som sa dopracovala k tomu, že jednou z príčin môjho problému bola potravinová intolerancia.  Preto jediné riešenie bolo – zmena môjho jedálnička. A čo mi táto zmena priniesla? Veľmi pozitívne výsledky a hlavne nárast energie. 

Problém, ale nastal, keď som mala chuť niečo sladké. Na trhu v tej dobe neboli žiadne sladkosti, ktoré by spĺňali moje kritériá na kvalitu. Chcela som pokračovať vo svojom zdravom stravovaní a nechcela som sa vrátiť k starým stravovacím návykom. A čo som sa vtedy rozhodla spraviť? Svoju prvú zdravú Raw tortu.

Ako sa z toho stalo podnikanie?

Vo svojich Raw dezertoch som sa stále zlepšovala. Začali mať úspech v rodine aj u spolužiakov a vyhrala som aj niekoľko súťaží. Keď sa blížil koniec strednej školy, musela som sa rozhodnúť, čo budem robiť ďalej.

Vedela som, že chcem pomôcť ľudom v ich stravovaní a ukázať im nové spôsoby. Mala som tak dve možnosti. Prvá bola, študovať výživu na vysokej škole. Druhá, vtedy desivejšia možnosť, rozbehnúť vlastné podnikanie.

Mala som však v sebe veľa strachov a obmedzujúcich presvedčení. Ako napríklad, že na to potrebujem viac skúseností, viac rokov, niekoho, kto mi pomôže a samozrejme v neposlednom rade viac peňazí. Môj priateľ mi na to  povedal:  „Sú len dve možnosti, buď chceš alebo nechceš“.  A vtedy som spravila pevné rozhodnutie, že toto je to, čo chcem v živote robiť. Tak som sa do toho pustila a začala sa tomu naplno venovať. Po skončení strednej školy som si  založila svoju firmu Nueva Via Cakes.

A čomu sa moja firma venuje? Vyrábam Raw dezerty, v originálnej forme Raw cupcakov a Raw bonbónov, čo je novinka na Slovensku. Všetky výrobky sú iba z tých najkvalitnejších prírodných surovín, bez rafinovaného cukru, múky, laktózy a umelých farbív.
picmonkey-collage
Dnes viem, že podnikanie bolo pre mňa najlepšie rozhodnutie. Dáva mi množstvo príležitostí na osobnostný rast, posúvanie svojich hraníc, spolupracovať s úžasnými ľuďmi ale hlavne robiť kreatívnu prácu, ktorú milujem.